3M Speedglas 9000F/9002D/9002V Welding Helmet Inside Protection
/
  • Replace 3M™ Speedglas™ Inner Cover Plate when it becomes deeply pitted or too dirty to clean
  • Helps protect your welding lens
  • Designed to be used wth 3M™ Speedglas™ Welding Helmet and Lens
  • Regularly clean with a lint-free tissue or cloth
Overview
Specifications
General Information
Brand
Speedglas™
ADF Model
9000F
Product Series
9000 Utility
Product Type
Inside Protection Plate
Country Of Origin
United States
Sold As
Bag
Lead Time
7 days
California Residents
Dimensions and Specifications
Width
4.02 in
10.2 cm
Height
8.39 in
21.3 cm
Length
0.18 in